ABB Kızılay Zafer Parkı'na Dışişleri Şehitliği Anıtı Yapacak

ABB Kızılay Zafer Parkı'na Dışişleri Şehitliği Anıtı Yapacak
Türkiye'de Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni gelişmeler gündeme duyuruldu. Buna göre de Kızılay Zafer Parkı'na terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Dışişleri Bakanlığı personeli ile büyükelçilerin anısını...

Türkiye'de Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni gelişmeler gündeme duyuruldu. Buna göre de Kızılay Zafer Parkı'na terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Dışişleri Bakanlığı personeli ile büyükelçilerin anısını yaşatacak olan 'Dışişleri Şehitleri Anıtı' yapılacağını duyurdu.

Anıt projesinin de belirlenmesi adına da Dışişleri Bakanlığı'ndan üye talep edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kızılay Zafer Parkı'na "Dışişleri Şehitleri Anıtı" yapılacağını bildirirken Büyükşehir belediyesi tarafından gelen açıklamalara göre de, Ankara Barosu Eğitim Merkezi ile Sıhhiye Orduevi arasında yer alan Zafer Parkı'na yapılacak anıtla terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Dışişleri Bakanlığı personeli ile büyükelçilerin anısı yaşatılacak.

Hazırlanacak anıt projesinin de belirlenmesi adına da ABB tarafından Ocak ayında Dışişleri Bakanlığı'na da yazı yazılarak oluşturulacak eser değerlendirme kuruluna üye vermeleri de talep olarak oluşturuldu.