Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Türkiye'nin ilk Anne Müzesi'ni Ziyaret Etti!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Türkiye'nin ilk Anne Müzesi'ni Ziyaret Etti!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ankara'da Anadolu'nun annelik tarihinin sanat eserleriyle yorumlandığı Türkiye'nin ilk Anne Müzesi'ni gezdi

Ankara'da Anadolu'nun annelik tarihinin sanat eserleriyle yorumlandığı Türkiye'nin ilk Anne Müzesi geçtiğimiz zamanlarda açılmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş Türkiye'nin ilk Anne Müzesi'ni ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Türkiye'nin ilk Anne Müzesi'ni ziyaret etti ve burada müzede yer alan sanat eserleri ve anneliği simgeleyen objeler hakkında bilgi aldı. Göktaş müze gezisinin ardından yağmış olduğu açıklamasında duygulandığını ifade etti.

BAKAN GÖTAŞ GEZİSİ SIRASINDA DUYGULANDI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, teması annelik olan pek çok sanat eserinin bulunduğu, anneliğin ve Anadolu'nun annelik tarihinin sanat eserleriyle yorumlandığı Türkiye'nin ilk Anne Müzesi'ni gezdi. Bakan Göktaş'ı ziyaretinde 'Anne Müzesi'nin kurucusu Şermin Yaşar karşıladı. Göktaş kendisini karşılayan Yaşar'a "Hayırlı uğurlu olsun. Büyük emek harcadınız" dedi.

Göktaş, müzede yer alan geçmişten bugüne annelerin kullandığı ve anneliği simgeleyen eşyalar, objeler ve anneliğin değerine dikkati çeken sanatsal çalışmalar hakkında tek tek bilgi aldı. Göktaş ardından geçici sergi alanında Cumhuriyet Müzesi envanterine kayıtlı Mustafa Kemal Atatürk'ün bebeklik eşyaları zıbını ve başlığı ile Zübeyde Hanım'ın seccadesini inceledi.

''TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM''

Müzeyi ziyaret eden vatandaşlar ile sohbet eden Göktaş, yaptığı açıklamada müze ziyareti sürecince çok duygulandığını belirterek, "Burada herkes, kendisine ait, annesine ait, köklerine ait ama aynı zamanda anneler de kendilerine ait bir parça bulabiliyor. Hem hüznü hem geleceği hem modernliği ama aynı zamanda tarihimizin, köklerimizin çok derin çalışıldığı bir müze olmuş" ifadesini kullandı.

Yaklaşan Anneler Günü dolayısıyla başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere bütün annelerin gününü kutlayan Göktaş, "Türkiye'deki ve dünyadaki tüm annelerin gününü kutluyorum. Gazzeli annelerimizi ve savaş altında maalesef bu zorlu süreci yaşamak zorunda olan annelerimizin de gününü kutluyorum" diye konuştu.