Ankara Büyükşehir Belediyesi açıkladı! 3 saat sonra başlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi açıkladı! 3 saat sonra başlayacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara kritik uyarı yapıldı. Hafta başından itibaren toz salınımı ve havaların bozacağı ile ilgili Meteoroloji ve Valilik tarafından sık sık açıklamalar gelirken Büyükşehir...

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara kritik uyarı yapıldı. Hafta başından itibaren toz salınımı ve havaların bozacağı ile ilgili Meteoroloji ve Valilik tarafından sık sık açıklamalar gelirken Büyükşehir Belediyesi dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşım sonrası da bugün saat 12:00 itibariyle kent genelinde uyarılarda bulundu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UYARDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Meteoroloji'den yapılan açıklamada yarın (pazar günü) öğle saatlerinden, akşam saatlerine kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve buna bağlı olarak su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar beklenmektedir.

Büyükşehir Belediyemiz tüm ekipleriyle teyakkuz hâlinde olup; vatandaşlarımızın da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını rica ederiz.

METEOROLOJİ ANKARA UYARI

28.04.2024 Pazar günü Ankara, Bolu, Çankırı, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Kırıkkale'nin batısında beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Trabzon ve Rize çevreleri ile Çanakkale’nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kocaeli, Yalova, Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Kocaeli, Yalova, Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40 -60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer toz taşınımı beklendiğinden, görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.