Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'Öğrenci Merkezi' Projesi Öğrencilere Nefes Olacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'Öğrenci Merkezi' Projesi Öğrencilere Nefes Olacak!
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zafer Çarşısı’nı da içine alan “Zafer Meydanı Yeniden Düzenleme ve Öğrenci Merkezi” projesi için harekete geçti. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi birçok farklı projesi ile Ankaralıların daha sosyal olabilmesini sağlarken bu defa “Zafer Meydanı Yeniden Düzenleme ve Öğrenci Merkezi” projesi için düğmeye bastı. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 5 bin 440 metrekare alanda yürütülen projede; sesli kütüphane, sergi alanları, çalışma ve dinlenme alanları, kafeterya, öğrenci etkinlik merkezi binası, etkinlik amfisi ve kentsel teras gibi birçok sosyal alanın olacağı ifade edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zafer Çarşısı’nı da içine alan “Zafer Meydanı Yeniden Düzenleme ve Öğrenci Merkezi” projesi için harekete geçti.

5 BİN 440 METREKARE ALANA KURULACAK!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Kızılay'ı canlandırması beklenen projeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurarak “Öğrencilere nefes olacak, Kızılay’a da canlılık katacak projenin son aşamasına geldik. Zafer Meydanı yenileme çalışmaları ve Öğrenci Merkezinin yapıldığı 5 bin 440 metrekare alanda; sesli kütüphane, sergi ve dinlenme alanları, kentsel teras gibi sosyal alanlar bulunacak” ifadelerini kullandı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 5 bin 440 metrekare alanda yürütülen projeyle Başkent'e; sesli kütüphane, sergi alanları, çalışma ve dinlenme alanları, kafeterya, öğrenci etkinlik merkezi binası, etkinlik amfisi, süreli-süresiz sergi alanı, seminer alanı, ortak ve bireysel çalışma alanları ve kentsel teras gibi sosyal alanlar kazandırılmış olacak.

BİRKAÇ AY İÇİNDE ÖĞRENCİLER KULLANABİLECEK!

Fen İşleri Daire Başkanlığı Üst Yapılar Proje Şube Müdürü Özlem Özderin açıklamasında projenin 5 bin 440 metrekare alanda yürütüldüğünü ifade ederek şunları söyledi;

“Yanımızda 1927 yılında yapılan Mareşal Atatürk Anıtı yer alıyor. Karşımızda ise Zafer Parkı var. Zafer Meydanı, Zafer Çarşısı ve Anıt ile birlikte Lörcher Planı’nın içerisinde bir alan. Özellikle 1952 yılındaki Emin Onat yapısını öğrencilere yönelik projelendirdik. Bu mekân, öğrenciler için sesli kütüphane, kafeteryalar, süreli-süresiz, grup ve bireysel çalışma odalarından oluşuyor. 3 bin 700 metrekarelik açık alanımızda öğrenci amfisi ve peyzaj alanları olacak. Bu ay itibariyle yıkım ve söküme başladık önümüzdeki birkaç ay içerisinde öğrencilerin kullanımına açmayı hedefliyoruz.”