Ankara Sanayi Odası Başkanı ve Sanayiciler, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile Bir Araya Geldi!

Ankara Sanayi Odası Başkanı ve Sanayiciler, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile Bir Araya Geldi!
Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASO üyesi sanayicilerle bir araya geldi. Yavaş'ın ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi'nin Mogan Konuk Evi'nde gerçekleşen buluşmaya ASO Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Başkent'te farklı sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren çok sayıda sanayici katıldı.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç ve sanayiciler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la bir araya geldi. Toplantıda, yerel yönetim sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASO üyesi sanayicilerle bir araya geldi. Yavaş'ın ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi'nin Mogan Konuk Evi'nde gerçekleşen buluşmaya ASO Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Başkent'te farklı sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren çok sayıda sanayici katıldı. Toplantıda Ankaralı sanayiciler, yerel yönetim noktasında yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini doğrudan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a iletti.

''BU DESTEĞİN DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM''

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ardıç, sözlerine yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de çoğunluğu sağlayan başarısından dolayı Yavaş'ı tebrik ederek başladı. Yerel kalkınmanın yerel yönetimlerle sanayicinin sürdürülebilir iş birliğine bağlı olduğunu vurgulayan Ardıç, "Biz sanayiciler, içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde sabır, cesaret ve inatla üretmeye çalışıyoruz. Ancak özellikle yol, yağmur suyu, kanalizasyon gibi altyapı sorunlarımızda yerel yönetimlerle iş birliği içinde olmazsak temel çalışmalarımız aksamakta, şehrimizin ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına yapacağımız her katkı sekteye uğramaktadır" ifadelerini kullandı.

Ardıç açıklamasında "Sayın Mansur Yavaş, göreve geldiğinden itibaren bizim sesimize sadece kulak vermedi, çok büyük destekler de sağladı. Sayın başkanla başkentimizin birçok bölgesinde sanayicilerimizle bir araya geldik; sorunlarımızı, talep ve önerilerimizi dile getirdik. Organize sanayi ve diğer sanayi bölgelerinde sorunlarımızın çözümüne önemli katkılar sağladı. Bu desteğin devam edeceğine inanıyorum." dedi.

Ankara'nın fuar alanı bulunmayan nadir başkentlerden biri olduğuna ve bu konuda acil girişimde bulunulması gerektiğine dikkat çeken Ardıç, havalimanına metro bağlantısının da bir an önce sağlanmasının önemine vurgu yaptı. Ardıç, Ankara'dan yurt dışına direkt uçuş sayısının da son derece yetersiz olduğunu belirterek, "Bu konuda Ankara Sanayi Odası olarak yaptığımız lobi çalışmalarına Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş'ın vereceği desteğin direkt uçuş sayısının artmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz" açıklamasında bulundu.