Ankara Valiliği'nden kritik uyarı geldi: o saatlerde dışarı çıkmayın

Ankara Valiliği'nden kritik uyarı geldi: o saatlerde dışarı çıkmayın
Türkiye'de Ankara Valiliği tarafından bugün kritik açıklama geldi. Gelen son dakika açıklamasına göre bu gece fırtına beklendiği ifade edildi.ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLADIAnkara Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada...

Türkiye'de Ankara Valiliği tarafından bugün kritik açıklama geldi. Gelen son dakika açıklamasına göre bu gece fırtına beklendiği ifade edildi.

ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLADI

Ankara Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre; bu gece saatlerinden itibaren yurdumuzun batı kesimlerinden başlayarak ilimiz genelinde beklenen rüzgarların; güney ve güneybatı yönlerinden fırtına (51-75 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90 km/sa) şeklinde esmesi tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

METEOROLOJİ UYARDI

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi), (Sivas hariç) bölgenin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde (50-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA 11°C22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı