Ankara'da Ambulans Şoförü Avukatı Darbetti!

Ankara'da Ambulans Şoförü Avukatı Darbetti!
Olayın güvenlik kamerası görüntüleri dosyaya girdi ve savcılık soruşturma başlattı. Ambulans şoförü ve diğer sağlık görevlileri hakkında 'darp', 'tehdit', 'hakaret' ve 'mala zarar verme' suçlarından soruşturma başlatıldı.

Ankara'da bir avukatın iddiaları gündeme geldi. Kendisini tehlikeye düşürdüğünü iddia ettiği özel hastaneye ait ambulansın şoförü tarafından darbedildiğini iddia eden avukatın iddialarının ardından dosyaya güvenlik kameraları girdi.

Olayın güvenlik kamerası görüntüleri dosyaya girdi ve savcılık soruşturma başlattı. Ambulans şoförü ve diğer sağlık görevlileri hakkında 'darp', 'tehdit', 'hakaret' ve 'mala zarar verme' suçlarından soruşturma başlatıldı.

O İDDİALARA KAMERA GÖRÜNTÜLERİ EŞLİK ETTİ!

28 Mart'ta Çankaya ilçesinde meydana gelen olayda hastaneye ait hasta bulunmayan ambulansın şoförü Süleyman A., trafikte kendisini tehlikeye düşürdüğünü iddia ettiği avukat Meltem T.'nin kullandığı otomobilin önünü kesti.

Süleyman A., sürücü Meltem T. ile yanında bulunan doktor kardeşi Y.T.'ye tepki gösterdi, tartışma çıktı. Arkadan gelen başka bir özel ambulansın şoförü de tartışmaya dahil oldu ve arbede çıktı. Meltem T. ifadesinde şunları söyledi;

"Süleyman A. inip aracımın camına anahtarla vurup, küfür etti. Şahıs kardeşimi arabadan indirmeye çalıştı. Ben de o esnada ambulans şoförüne 'Kusura bakmayın, acemiyim. O yüzden yavaş sürüyorum' dedim. Kardeşim camı indirerek, 'Yavaş sürün kaza yaptıracaktınız bize' demesi üzerine Süleyman A. camdan elini sokarak kardeşimin boğazını sıktı. Kardeşim arabadan inince de aynı şahıs elindeki anahtarla kardeşime yumruk attı. Ben araya girerek kavgayı ayırmaya çalıştım. Ardından yoldan geçen sürücüler ve çevredeki vatandaşlar gelerek kavgayı ayırdı"

''TARTIŞMA VATANDAŞLARIN YARDIMIYLA NOKTALANDI''

Süleyman A. ise ifadesinde, "Orta şeritte sirenim kapalı, tepe lambalarım açık şekilde seyir halindeydim. Önüme bir araba seri şekilde geçti. Ben de çarpmamak için keskin bir manevrada bulundum, kaza tehlikesi atlattık. Ardından araca çarptığımı düşünerek yolun ortasında durdum. Aracıma baktığımda çarpmadıklarını gördüm. Araca doğru 'ne yapıyorsunuz' dedim. Araçta bulunan erkek şahıs bir şeyler söylüyordu, duymadım. Etrafta bulunan vatandaşların yardımıyla tartışma noktalandı"

Meltem T.'nin avukatı Gizem Koç, müvekkilinin Etlik Şehir Hastanesi'nden nöbetten çıkan doktor kardeşini alıp eve dönerken ambulans şoförü tarafından trafikte sıkıştırıldığını iddia ederek, "Sonrasında ambulans şoförü önünü kesiyor. Müvekkilimize ve kardeşine karşı hakaretlerde bulunuyor. Aracın camını anahtarla yumruklamaya başlıyor ve sonrasında doktor olan müvekkilimize karşı boğazını sıkıyor. Arabadan çıkartıp hakaret ve tehditlerine devam ediyor. Bunu yapan kişinin ambulans şoförü olması zaten daha da hazin bir duruma getiriyor. Yani bir ambulans şoförü nöbetten çıkmış bir doktora karşı bunları uyguluyor.

''DARP EYLEMLERİNDE BULUNUYOR''

Bununla da kalmıyor, meslektaşımız kadın, ona karşı da ambulans şoförünün eylemleri mevcut. Darbediyor, hakaret ediyor, tehdit ediyor. Daha sonrasında ambulansta görevli ATT olan hanımefendi iniyor, kendisi de aynı şekilde müvekkilimize karşı darp ve hakaret eylemlerine devam ediyor. Sonrasında bir ambulans daha duruyor. Bu ambulans şoförü de iniyor, olaya karışıyor. O da aynı şekilde doktor olan müvekkilimize karşı darp eylemlerinde bulunuyor" dedi.