Ankara'da Çocuklar Trafik Kurallarını Uygulamalı Öğrendi!

Ankara'da Çocuklar Trafik Kurallarını Uygulamalı Öğrendi!
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi iş birliğiyle Trafik Haftası kapsamında Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi üyeleri için trafik eğitimi verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi işbirliği ile Trafik Haftası kapsamında Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi üyeleri için eğitim düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi iş birliğiyle Trafik Haftası kapsamında Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi üyeleri için trafik eğitimi verildi. Trafik Denetleme Şubesi’nde görevli trafik polisi, teorik ve uygulamalı trafik eğitim verdiği 70 minik öğrenci ardından polis aracına bindirildi.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ!

Minikler, emniyet kemerinin önemini, trafik lambasındaki ışıkların anlamını, karşıdan karşıya geçme kurallarını uygulamalı şekilde öğrenme imkanı buldu. Eğitim sonunda polis aracına binen Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi üyeleri Trafik Haftası’nda eğlenirken öğrendi.

Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi Müdürü Meryem Güçkıran açıklamasında “1-7 Mayıs Trafik Haftası ile ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ile iletişime geçtik. 3-5 yaş aralığında üyelerimize trafik kurallarını eğlenerek öğrenme fırsatı sunduk. İlerleyen süreçte Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi önemli gün ve haftalarda üyelerimize yönelik interaktif çalışmalara devam edecek” dedi.