Ankara'da Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacak mı? Konuyla ilgili öneri geldi!

Ankara'da Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacak mı? Konuyla ilgili öneri geldi!
Beker konuyla ilgili girişimde bulunacağını ifade ederek “Caddenin trafiğe kapatılması ve ziyaretçiler için bir cazibe merkezi haline getirilmesi, şehrimize yapacağımız büyük iyiliğin bir başlangıcı olabilir” dedi.

Ankara ile ilgili dikkat çeken bir öneri sunuldu. Bağımsız Ankara Milletvekili Adnan Beker, Ulus’ta Birinci Meclis, İkinci Meclis, Ankara Palas gibi yapıların yer aldığı ‘Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılması’nı önerdi. Beker konuyla ilgili girişimde bulunacağını ifade ederek “Caddenin trafiğe kapatılması ve ziyaretçiler için bir cazibe merkezi haline getirilmesi, şehrimize yapacağımız büyük iyiliğin bir başlangıcı olabilir” dedi.

Ankara Palas Müzesi’ni, Milli Saraylar Daire Başkanı Mert Tepekıran eşliğinde ziyaret eden Beker sosyal medya hesabı üzerinden “Bu güzel müzeyi Ankara’mıza kazandıran Milli Saraylar Başkanlığı’na teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızın ziyaret etmelerini temenni ediyorum” dedi. Beker ayrıca, “Kurtuluş Savaşı Müzesi (Birinci TBMM), Cumhuriyet Müzesi (İkinci TBMM), Ankara Palas ve sayısız tarihi mirasa ev sahipliği yapan Cumhuriyet Caddesi’nin, trafiğe kapatılarak ziyaretçiler için bir kültür, tarih ve sanatla bütünleşmiş cazibe merkezi haline getirilmesi adına ilgili bakanlık ve belediyeler ile iletişime geçerek gerekli adımların atılması için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET CADDESİ TRAFİĞE KAPATILACAK MI?

Hürriyet Ankara’ya konuşan Beker önerisiyle ilgili şunları söyledi;

“Ankara’mızın her köşesi, tarihi miraslarla doludur. Özellikle Cumhuriyet tarihimizle özdeşleşen Ulus semti, bizim için özel bir yere sahiptir. Eski canlılığını kaybetmiş bu bölgenin, tarihi, kültürel, sanatsal ve ekonomik potansiyelini tekrar yakalaması için bir çalışma yapmak hepimizin bu şehre borcudur. Bu bağlamda, bir pilot çalışma olarak, Kurtuluş Savaşı Müzesi (Birinci TBMM), Cumhuriyet Müzesi (İkinci TBMM), Ankara Palas ve sayısız tarihi mirasa ev sahipliği yapan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılması ve ziyaretçiler için bir cazibe merkezi haline getirilmesi, şehrimize yapacağımız büyük iyiliğin bir başlangıcı olabilir.

Yerli ve yabancı turistleri Ankara’ya ve Ulus’a çekecek bu proje aynı zamanda bölge esnafının kalkınmasına ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı bu kadim kentin hak ettiği ihtişama tekrar kavuşmasına vesile olacaktır. Hemşehrilerimiz ve Ankara’ya gelen misafirlerimizin bu talebi doğrultusunda ilgili bakanlık ve belediyeler ile iletişime geçip, Ankara milletvekili olarak gerekli adımların atılması için elimden geleni yapacağım.”