Ankara'da Ego Yaşanan Mağduriyet Sonrası Açıklama Yaptı! Yenileme Hızlıca Yapılıyor

Ankara'da Ego Yaşanan Mağduriyet Sonrası Açıklama Yaptı! Yenileme Hızlıca Yapılıyor
Başkent Ankara'da Ego Genel Müdürlüğü hafta sonu yaptığı açıklama ile birlikte toplu taşıma araçlarında kullanılan elektronik ücret toplama sisteminin yenileneceğini açıklamıştı. O açıklamalardan sonra vatandaşların...

Başkent Ankara'da Ego Genel Müdürlüğü hafta sonu yaptığı açıklama ile birlikte toplu taşıma araçlarında kullanılan elektronik ücret toplama sisteminin yenileneceğini açıklamıştı. O açıklamalardan sonra vatandaşların şehir içerisinde Ankarakartların bazı validatörlerde okunmaması, aktarma işlemlerinin yapılamaması gibi problemler sonrası da Ego tarafından açıklama bekleniyordu.

EGO YENİLEME ÇALIŞMALARININ HIZLA DEVAM ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Ego Genel Müdürlüğü bugün konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

"Değerli Vatandaşlarımız,

Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EÜTS) şu anda hızlı bir şekilde yenilenme aşamasındadır. Mobil uygulamalarımız ile entegrasyon süreci test aşamasında olup çok kısa bir süre içerisinde stabil çalışma şekline dönecektir.

Son günlerde yaşanan Ankarakartların bazı validatörlerde okunmaması, aktarma işlemlerinin yapılamaması gibi problemler, eski yüklenici firma E-KENT'in kurumumuzla yaptığı sözleşme maddelerini yerine getirmemesi ve gerekli kontrolleri yapmamasından kaynaklanmaktadır.

Bu süreçte herhangi bir hak kaybı oluşmayacaktır.

Vatandaş memnuniyetini en üst düzeyde tutma amacımız doğrultusunda, bu tür teknik sorunların giderilmesi için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. Yaşanan sorunlara istinaden taleplerinizi EGO CEP’TE Mobil Uygulamasında yer alan “Sorun Bildir” butonu veya 

Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür eder, oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık için özür dileriz. "