Ankara'da Huzurevi Sakinleri Yaptıkları Uçakları Göklerde Uçuracak!

Ankara'da Huzurevi Sakinleri Yaptıkları Uçakları Göklerde Uçuracak!
Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi'nde yaş almış büyükler için model uçak yapımına yönelik eğitimler başladı.

Ankara'nın Keçiören Belediyesi, huzurevinde kalan vatandaşlar için model uçak yapımına yönelik eğitimler başlattı. Huzurevi sakinleri, yaptıkları uçakları gökyüzünde uçurmak için geri sayım başladı.

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi'nde yaş almış büyükler için model uçak yapımına yönelik eğitimler başladı. Model uçak yapımını en ince ayrıntısına kadar öğrenen huzurevi sakinleri, yaptıkları uçakları gökyüzünde uçurmak için gün sayıyor.

''ÖĞRENMENİN DE EĞLENMENİN DE YAŞI YOKTUR''

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, "Belediyemiz ile Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı iş birliğinde her yaşta öğrenmenin önemini vurgulamak için model uçak yapımına yönelik projemizi hayata geçirdik. Öğrenmenin de eğlenmenin de yaşı yoktur" dedi.

Havacılığa ve uçak yapımına ilgi duyan büyüklerin katılımıyla gerçekleştirilen tanıtıcı, bilgilendirici ve uygulamalı eğitimlerin sonunda ortaya çıkacak model uçağın uçurulması hedefleniyor.

Model uçak eğitimlerinin ilk aşamasının 4 hafta sürmesi planlanıyor. Gelişim aşaması olan ikinci 4 haftalık süreçte ise projenin olgunlaştırılması amaçlanıyor. 6 haftalık son aşamada ise uçağa motor takma ve uçağın uçurulması süreci gerçekleştirilecek. 14 hafta sürecek kursun sonunda uçmaya hazır olan model uçak tanıtılarak törenle gökyüzünde uçması hedefleniyor.