Ankara'da kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Özel, bugün görüşecek

Ankara'da kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Özel, bugün görüşecek
Görüşmede Erdoğan ve Özel'e kurmayları da eşlik edecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bayram tebriği telefonu ile başlayan görüşme süreci bugün ikilinin bir araya gelmesiyle sonuçlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün AK Parti genel merkezinde görüşme sağlayacak. Görüşmenin ana gündem maddesi yeni anayasa çalışmaları olacak. Görüşmede Erdoğan ve Özel'e kurmayları da eşlik edecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bayram tebriği telefonu ile başlayan görüşme süreci bugün ikilinin bir araya gelmesiyle sonuçlanacak.

Özgür Özel'in gündeminde yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının artırılması, hayat pahalılığı, emekli aylıkları, ve atama bekleyen öğretmenler olacak. Bu görüşme aynı zamanda 2016 yılından bu yana AK Parti ve CHP genel başkanlarının ilk kez bir araya geleceği bir görüşme olacak.

KRİTİK ZİRVE BUGÜN ANKARA'DA GERÇEKLEŞECEK!

Siyasette gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşmesine çevrildi. Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104'ncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmişti. O görüşmede taraflar bir araya gelme kararı aldı.

AK Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da gerçekleşecek görüşmede öncelikli gündem maddesi yeni anayasa olacak. Erdoğan, Irak dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, "CHP'nin de değişime destek verebileceği inancındayım" diyerek bunun sinyalini vermişti. Özgür Özel'in diğer gündem maddeleri arasında ise borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının artırılması olacak. Belediyelerin merkezi yönetimden onay bekleyen projeleri, hayat pahalılığı, emekli aylıkları, ve atama bekleyen öğretmenler de öne çıkan başlıklar arasında yer alacak.

Görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamları ile kalıcı barışın sağlanabilmesi için atılan adımların da değerlendirilmesi öngörülüyor. Özgür Özel'in görüşmede, Filistin için liderlere yazdığı mektup ile önümüzdeki günlerde Filistin'e yapacağı ziyareti de anlatması bekleniyor.