Ankara'da kuvvetli sağanak yağış! Metro ve araçlar su içinde kaldı

Ankara'da kuvvetli sağanak yağış! Metro ve araçlar su içinde kaldı
Başkent Ankara geçtiğimiz akşam yoğun yağışın etkisi altında kaldı. Sağanak yağış milyonlarca Ankaralının hayatını olumsuz şekilde etkilerken aynı zamanda bazı ilçelerde evler yoğun yağış nedeniyle su baskınına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günden bu yana Ankara'da etkisini sürdüren kuvvetli sağanak yağış birçok evi su basmasına neden olurken aynı zamanda metroyu da su bastı. Vatandaşlar dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından kapalı alanlara sığınmayı denese de araçlar yolda kaldı, metroyu su bastı.

Başkent Ankara geçtiğimiz akşam yoğun yağışın etkisi altında kaldı. Sağanak yağış milyonlarca Ankaralının hayatını olumsuz şekilde etkilerken aynı zamanda bazı ilçelerde evler yoğun yağış nedeniyle su baskınına maruz kaldı. Sincan ve Yenimahalle'de de su baskınları yaşanırken, sağanak bazı mahallelerde elektrik kesintilerine neden oldu.

ANKARA'DA DÜN GECE HAYAT FELÇ OLDU!

Türkiye'nin birçok ilinde sağanak yağış görülürken Ankara'da geçtiğimiz akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatın felç olmasına neden oldu. Sağanak yağış başladığında dışarıda olan vatandaşlar kapalı alanlara sığınmaya çalışırken aynı zamanda Beşevler metro istasyonunu da su bastı ve vatandaşlar bir süre mahsur kaldı.

Yoğun yağış bazı alt geçitlerde su birikimine neden olurken polis ekipleri giriş ve çıkışları kapatarak güvenlik önlemleri aldı. Yoğun yağış nedeniyle trafik yan yollardan çevrilirken yağış sonrası yolda kalan araçlar çekici yardımı ile kaldırıldı. Etkili sağanak nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezine çok sayıda ihbar geldi.

ABB'den yapılan açıklamada, "Kuvvetli sağanak yağışın olumsuz etkilerini en aza indirmek için 1444 araç ve 2441 personel ile çalışmalarımızı teyakkuz halinde sürdürüyoruz. Başkent 153 çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz." ifadelerine yer verildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kentte aniden düşen yağış miktarının şu ana kadar 70 kilogram seviyesine yaklaştığını bildirdi.