Ankara'da 'Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' Paneli Bugün Düzenlendi!

Ankara'da 'Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' Paneli Bugün Düzenlendi!
Ankara'da Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ile Hak-İş Kadın Komitesi iş birliğinde ' Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' paneli düzenlendi. Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkezi, ' Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' paneline ev sahipliği yaptı.

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ile Hak-İş Kadın Komitesi iş birliğinde bugün Ankara'da 'Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' paneli düzenlendi.

Ankara'da Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ile Hak-İş Kadın Komitesi iş birliğinde ' Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' paneli düzenlendi. Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkezi, ' Türkiye Yüzyılında Kadın Emeği' paneline ev sahipliği yaptı. Panelde kadınların beklediği 'haklar', 'beklentiler' ve 'fırsatlar' tartışıldı. Panele; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile çalışan ve ev hanımı kadınlar katıldı.

ANKARA'DA DÜZENLENDİ!

Bakan Yardımcısı Kıran konuşmasında "ILO, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Türk Devletleri Teşkilatı içerisinde gözlemliyoruz. Bunu pek çok bölgesel ve uluslararası kuruluşlar içerisinde gözlemliyoruz. Bugün burada tartışılacak, dile getirilecek ve gündeme getirilecek her bir konu başlığı biliyoruz ki sadece Türkiye Kadın Hareketi tarafından değil dünyadaki kadın hareketleri tarafından da yakından takip edilecek. Buradan çıkacak fikirler ölçeğinde hükümetimizin adımlarına da çok büyük bir önemli bir rehberlik teşkil edecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Yardımcısı Özçelik ise Memur-Sen ve Hak-İş'in her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durduğunun altını çizerek, "Memur-Sen ve Hak-İş ülkemizi ilgilendiren her kritik hadise de onurlu, dirayetli ve demokratik tavrını takınmıştır. Her zaman bu tavrı olması gereken her yerde göstermiştir ve çekinmeden de sergilemiştir. Gezi olayları, 15 Temmuz ihaneti gibi istikbalimizi ilgilendiren her kritik hadisede dimdik, dirayetli duruşuna bizler hep birlikte şahitlik ettik" ifadelerini kullandı.

''AİLEYİ AYAKTA TUTACAK KADINDIR''

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın "Yapılan araştırmalara göre; kadınların iş yaşamında varlıklarının artması ile yoksulluğun azalması; ekonomik büyüme ve daha sağlam toplumsal ilişkiler arasında kuvvetli bir bağ bulunmaktadır" dedi.

Aydın, "Kadın emeğini korumak; aileyi ayakta tutmanın, nesli irşat ile geleceği inşa etmenin, toplumu güçlü kılmanın da olmazsa olmazıdır. Toplumu yozlaşmaya karşı koruyan en organik yapı aile. Aileyi ayakta tutacak olan da kadındır" dedi.