Ankara'dan balayı için Nevşehir'e giden genç kadın ayağını kırdı

Ankara'dan balayı için Nevşehir'e giden genç kadın ayağını kırdı
Ankara Haberleri - Ankara'dan balayı için Nevşehir'e gitmek adına yola çıkan genç kadın, gezmek için çıkmış olduğu Ortahisar Kalesi'nden düşerek ayağını kırdı. Zirvede kalan mahsur kadın için de ekipler kurtarma yaparak...

Ankara Haberleri - Ankara'dan balayı için Nevşehir'e gitmek adına yola çıkan genç kadın, gezmek için çıkmış olduğu Ortahisar Kalesi'nden düşerek ayağını kırdı. Zirvede kalan mahsur kadın için de ekipler kurtarma yaparak hastaneye götürdü.

Bölgeden gelen haberlere göre, Ürgüp ilçesine bağlı olan Ortahisar beldesinde yer alan ve Kapadokya bölgesinin de çok önemli turizm destinasyonları arasında olan Ortahisar Kalesi'ni gezen Hatice A. dengesini kaybederek düştü.

Ayağı kırılan H. A. zirvede kısa bir süre kala mahsur kalırken vatandaşların ihbarları sonrasında ise olay yerine de çok sayıda jandarma, AFAD, UMKE ve Ortahisar Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden ekipler kurtarma çalışması başlattı. Zirveden aşağı ortalama yaklaşık 30 metrelik ip atan H. A.'yı bulunduğu yerdende yaralı olarak çıkarmayı başardı.

Olay yerinde ise ilk müdahalesi gerçekleştirilen H. A.'da daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.