Ankaragücü'nün yıldız oyuncusu Morutan'ın sakatlık durumu belli oldu

Ankaragücü'nün yıldız oyuncusu Morutan'ın sakatlık durumu belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ilk müsabakasında Beşiktaş ile oynayan MKE Ankaragücü'nde kötü haber geldi. Kulüp tarafından Olimpiu Morutan'ın sakatlık yaşadığı duyurulurken Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ilk maçında...

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ilk müsabakasında Beşiktaş ile oynayan MKE Ankaragücü'nde kötü haber geldi. Kulüp tarafından Olimpiu Morutan'ın sakatlık yaşadığı duyurulurken Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ilk maçında Beşiktaş ile karşılaşırken Olimpiu Morutan sakatlık yaşadı ve maç sırasında aşil tendonu koptuğu açıklandı.

AŞİL TENDONU KOPTU

Sakatlık görüntüsü gelir gelmez uzmanlar tarafından yapılan açıklamada aşil tendonunun kopmuş olacağı ifade edilirken oyuncu 83. dakikada oyundan alınmıştı. 25 yaşında ki futbolcunun sağlık durumuyla ilgili de kulüpten yapılan açıklama da, "Beşiktaş JK karşılaşmasında sakatlanarak oyundan çıkan Profesyonel Futbol A Takım futbolcumuz Olimpiu Morutan'ın sağ aşil tendonunda kopma tespit edilmiştir. Futbolcumuzun en kısa sürede operasyon geçireceği belirtilmiştir." denildi.

SAHALARA NE ZAMAN DÖNECEK?

Aşil tendonu kopmasının iyileşme süreci bireyden bireye değişiklik gösterir.Konservatif tedaviyle iyileşme süreci genellikle daha uzun olabilir ve 3 ila 6 ay arasında değişebilir. Cerrahi müdahale sonrası iyileşme süreci ise genellikle 6 ila 12 hafta arasında değişebilir.

Bu durumda Morutan sezonu kapatırken yeni sezonda ise çalışmalara başlayabilecek.