Batıkent'te artık Ankaralıların yeri burası! Yemyeşil büyük bir alan daha kazandırıldı

Batıkent'te artık Ankaralıların yeri burası! Yemyeşil büyük bir alan daha kazandırıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte yeşil alanların sayısını her geçen gün artırıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeşile verdiği önem gün geçtikçe daha da anlaşılır hale gelirken Batıkent'te vatandaşlara yeni yeşil alanlar kazandırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte yeşil alanların sayısını her geçen gün arttırmaya devam ederken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açılışını gerçekleştirdiği ve içerisinde BelPa Kafe, oyun alanları, spor kompleksi, yürüyüş ve bisiklet yolları, Gençlik Merkezi, Kadınlar Lokali’nin yer aldığı Batıkent Rekreasyon Alanı 7’den 70’e her kesimin uğrak noktası haline geldi.

Batıkent Rekreasyon Alanı ile ilgili sosyal medya hesaplarından videolu bir paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Burası bölgenin en değerli arazilerinden birine yaptığımız Batıkent Rekreasyon Alanı… Artık yemyeşil, cıvıl cıvıl ve içinde Ankaralılar güzel vakit geçiriyor. Betona değil, yeşile yatırım yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ANKARALILAR YEŞİLLENMEYE DEVAM EDİYOR!

Batıkent'e kazandırılan yeni alanla ilgili geri dönüşler de oldukça olumlu olurken vatandaş Özgür Seferoğlu: “Her şey göründüğü gibi mükemmel. Oturuyoruz. Çok güzel olmuş. Hafta sonumuzu değerlendiriyoruz. Çadırımızı kurduk, çocuklarımız eğleniyor. Çok beğendik. Daha önce burası bomboş kötü bir araziydi. Ama şuan da çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Yine aynı şekilde olumlu geri dönüşler Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde yer aldı;

-Ayşegül Aytemur: “Biz ilk kez geliyoruz. Çok başarılı ve gayet güzel. Kafeteryası da oldukça lezzetli. Alan çok güzel hem çocuklar için hem de evcil hayvanlarımız için. Çok beğendik burayı teşekkür ederiz.”

-Ersin Aytemur: “Bayağı büyük bir alana sahip. Yeşil alanı oldukça geniş. Oyun alanları ve spor kompleksleri çok hoşuma gitti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

-Özgür Şahin: “Bu beşinci gelişim. Alanı çok güzel değerlendirmişler. Bence böyle bir alanın yapılması gerekiyordu, yapıldığı için de memnunum. Burada gelip arkadaşlarımla vakit geçiriyorum, bisiklet sürüyorum.”

-Cumhur Yalçındere: “Ben ilk kez geldim. Çok beğendim. Burası atıl bir alandı, doğal yapı korunarak güzel bir park olmuş. Hoşuma gitti. Havuzlar özellikle çok güzel olmuş.”

-Ozan Yağız Yetkin: “Çok beğendim. Yeşil alan tüm insanlığın ihtiyacı. Burası çok güzel değerlendirilmiş, eskiden çorak bir arsaydı burası. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.”