Dünyanın en şifalı suyu Ankara'da! Ölçümler yapıldı işte adresi

Dünyanın en şifalı suyu Ankara'da! Ölçümler yapıldı işte adresi
Ankara'da yeni doğal kaynak suyu keşfedildi. Başkent Ankara bilim adamları tarafından da incelenen şifalı su araştırmasını tamamladı. Başkent Ankara'da önemli isimlerin yaptığı araştırmalardan elde edilen rapor bilgilerine...

Ankara'da yeni doğal kaynak suyu keşfedildi. Başkent Ankara bilim adamları tarafından da incelenen şifalı su araştırmasını tamamladı. Başkent Ankara'da önemli isimlerin yaptığı araştırmalardan elde edilen rapor bilgilerine göre de Avrupa'nın ve dünyanın en şifalı suyu keşfi gerçekleştirildi.

Bilimsel araştırmalar sonrasında kanıtlanan dünyanın en şifalı suyu Ankara'nın Ayaş ilçesinden çıktı. Ankara için önemli bir ilçe olarak bilinen Ayaş sık sık da siyasetçiler tarafından ziyaret ediliyor. Burada akan suyun en şifalı sular arasında yer aldığı belirtilirken birçok Ankara'lı ise bundan bihaber.

ANKARA ŞİFALI SU NEREDE?

Dünyanın en şifalı suyu araştırmaları zaman zaman yapılırken bu konuyla ilgili de yanıt Ayaş ilçesinden çıktı. Gerekli tüm çalışma ve araştırmalar sonrasında en şifalı su Türkiye'nin başkentinde. Şehrin dört bir tarafı hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleriyle dikkat çekerken Ayaş'ta ise ölçümler gerçekleştirildi.

Vatandaşların sık bilmediği fakat siyasetçilerin sık sık uğradığı şifalı su için de rağbet her geçen gün artıyor.

Ankara Ayaş'ta yer alan en şifalı suyun nereden geldiği de sık sık araştırıldı. Bu suyun yapılan araştırmalara göre de birçok şeye iyi geldiği ifade edildi. Su tüketimi insan vücudu için çok önemli olurken birçok derde de deva olduğu bölgede yaşayan halk tarafından ifade edildi.

Bilimsel araştırmalar sonrası 2 bin yıllık bir kaynak olduğu öğrenilen Ayaş İçmece ve Kaplıcaları sadece 129 yıldır şifa amacıyla kullanılabilmektedir.