EGO duyurmuştu! Başkent Ankara'da toplu taşıma ücretlerinde yeni düzenleme

EGO duyurmuştu! Başkent Ankara'da toplu taşıma ücretlerinde yeni düzenleme
Başkent Ankara'da toplu ulaşım araçlarında ücret toplama sistemleri değişiyor. Yeni sisteme de geçiş için çalışmalar sürerken bu noktada da EGO Genel Müdürlüğünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar için açıklama geldi.EGO...

Başkent Ankara'da toplu ulaşım araçlarında ücret toplama sistemleri değişiyor. Yeni sisteme de geçiş için çalışmalar sürerken bu noktada da EGO Genel Müdürlüğünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar için açıklama geldi.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Değerli vatandaşlarımız, Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EÜTS) şu anda hızlı bir şekilde yenilenme aşamasındadır. Mobil uygulamalarımız ile entegrasyon süreci test aşamasında olup, çok kısa bir süre içerisinde stabil çalışma şekline dönecektir.

"HAK KAYBI OLMAYACAK"

Son günlerde yaşanan Ankarakartların bazı validatörlerde okunmaması, aktarma işlemlerinin yapılamaması gibi problemler, eski yüklenici firma E-KENT'in kurumumuzla yaptığı sözleşme maddelerini yerine getirmemesi ve gerekli kontrolleri yapmamasından kaynaklanmaktadır. Bu süreçte herhangi bir hak kaybı oluşmayacaktır. Vatandaş memnuniyetini en üst düzeyde tutma amacımız doğrultusunda bu tür teknik sorunların giderilmesi için yoğun bir çalışma yürütülmektedir."

ANKARA'DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİ NE KADAR?

UKOME toplantısında alınan yeni karara göre 24 Temmuz 2023 Pazartesi itibarıyla tam bilet 15 lira, öğrenci bileti 7,5 lira, öğrenci abonmanı ise aylık sınırsız 220 lira olarak belirlenmiştir.

ANKARA TOPLU TAŞIMA ZAM GELECEK Mİ?

İlerleyen dönemlerde Ankara'da toplu taşıma ücretlerine de zam geliyor. Buna göre de Haziran ayı itibariyle tam bilet ücretleri 20 - 22 TL bandına ve öğrenci biletlerinin de 10 TL'ye sabitlenmesi bekleniyor.