Ego Genel Müdürlüğü açıkladı! O seferler süresiz durduruldu

Ego Genel Müdürlüğü açıkladı! O seferler süresiz durduruldu
Türkiye'nin güzide şehirlerinden başkent Ankara'da Yenimahalle-Şentepe teleferik sistemi yüksek ve değişken rüzgar sebebiyle durduruldu. Hava şartları normale döner dönmez tekrardan başlatılacağı ifade edildi.EGO Genel Müdürlüğü...

Türkiye'nin güzide şehirlerinden başkent Ankara'da Yenimahalle-Şentepe teleferik sistemi yüksek ve değişken rüzgar sebebiyle durduruldu. Hava şartları normale döner dönmez tekrardan başlatılacağı ifade edildi.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından bugün gelen açıklamalarda, Ankara'da bugün yoğun rüzgar görüldüğü belirtildi.

Yenimahalle-Şentepe teleferik sisteminin ise saat 08.25'te hava şartları nedeniyle durdurulduğu bildirilen açıklamada, teleferiği kullanacakların mağdur olmaması için aynı güzergahta yeterli sayıda otobüs ring seferleriyle hizmet verildiği duyuruldu.

Ego tarafından gelen açıklamalarda da hava şartlarının normale dönmesinden hemen sonra da teleferik sistemi tekrardan işletmeye açılacak.

Açıklamada, hava şartlarının normale dönmesinin ardından teleferik sisteminin yeniden işletmeye açılacağı kaydedildi.

EGO AÇIKLADI

EGO Genel Müdürlüğü Yenimahalle-Şentepe Teleferik İşletmesi, Ankara’da görülen yüksek ve değişken rüzgar hızı nedeniyle saat 08.25 itibarıyla durdurulmuştur. Bu süreçte güzergâh boyunca vatandaşlarımıza otobüslerle hizmet verilecektir.

Hava şartlarının normale dönmesi durumunda Teleferik Hattı tekrar hizmete alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.