Endemik Vadi, Ankara'da Öğrenciler Tarafından Büyük İlgiyle Karşılandı!

Endemik Vadi, Ankara'da Öğrenciler Tarafından Büyük İlgiyle Karşılandı!
Vadi içerisinde bulunan endemik bitki ve hayvan türleri Vadi'yi ziyaret eden öğrencilerin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyor. 

Pursaklar Belediyesi tarafından açılan Endemik Vadi, Ankara'nın kültürel değerlerini tanımak isteyen öğrenciler tarafından ilgiyle ziyaret edilmeye devam ediliyor. Vadi içerisinde bulunan endemik bitki ve hayvan türleri Vadi'yi ziyaret eden öğrencilerin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyor.

Pursaklar Belediyesi tarafından açılan ve Ankara'nın kültürel değerlerine ev sahipliği yapan Endemik Vadi, il genelinde eğitim gören öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaya devam ediyor.

Pursaklar Belediyesi tarafından hizmete açılan ve açıldığı günden bu yana da özellikle öğrencilerin büyük ilgisini alan Endemik Vadi hem öğretici hem de eğlendirici yapısı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Ankara'nın kültürel değerlerinin tam anlamı ile tanıtıldığı Endemik Vadi her geçen gün binlerce öğrenci tarafından ziyaret ediliyor.

ENDEMİK VADİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR!

Endemik Vadi'ye, ülke genelindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin ziyaret akını devam ediyor. Çubuk Aksoy Ortaokulundan gelen öğrenciler, Ankara'ya özgü endemik bitkiler, Ankara keçisi, Ankara kedisi, Ankara güvercini ve Ankara tavşanının bulunduğu alanları gezerken, Endemik Vadi içerisinde bulunan, dekoratif figürlerle dikkatleri üzerine çeken Orman Köyünde çeşitli aktiviteler ile gönüllerince eğlendi.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, "Endemik Vadimizi hizmete kazandırdığımız günden bu yana 7'den 70'e yaş farkı gözetmeksizin tüm Ankara halkının büyük ilgisi ile karşılaşmaya devam ediyor. Ankara'nın kültürel mirasına sahip çıktığımız ve vadimizde bulunan Ankara'nın 4 beyazı diye adlandırdığımız; Ankara Kedisi, Ankara Tavşanı, Ankara Takla Güvercini, Ankara Keçisini yakından tanıma fırsatını yakalıyor. Ankara'mıza özgü olan endemik bitki çeşitliliğimiz hakkında bilgi alarak yakından endemik ve aromatik bitkileri inceleme fırsatına da sahip oluyor. Buna ek olarak Endemik Vadimizin içine kurduğumuz ve doğallığı ile huzur veren Orman Köyümüzde vakit geçirmenin tadına varıyorlar. Dolu dolu bir gün ve hoş vakit geçirmek isteyen tüm hemşehrilerimizi Endemik Vadimize davet ediyorum" dedi.