Kamuda İşe Girmek İsteyenlere Kötü Haber! Kamuda Tasarruf Devri Onları da Etkileyecek

Kamuda İşe Girmek İsteyenlere Kötü Haber! Kamuda Tasarruf Devri Onları da Etkileyecek
Ayrıntıları ortaya çıkan tedbirlere göre kamu kurumları tarafından kullanılan araç ve mülklere yapılan harcamaların sınırlanması söz konusu olacak, kimi yatırımlar da askıya alınacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Şimşek bugün yaptığı açıklamada kamuda tasarruf ve verimlilik paketinin pazartesi günü açıklanacağını duyurmuştu.

Ayrıntıları ortaya çıkan tedbirlere göre kamu kurumları tarafından kullanılan araç ve mülklere yapılan harcamaların sınırlanması söz konusu olacak, kimi yatırımlar da askıya alınacak. Aynı zamanda kamuda işe alımlarda da tasarruf devri başlayacağı belirtildi.

MEMUR OLMAK İSTEYENLERE ÜZÜCÜ HABER!

Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in gelecek hafta pazartesi günü açıklayacağı tasarruf tedbirlerinin ayrıntılarını ABD'li finans ajansı Bloomberg aktardı.  ABD'li ajansta yer alan habere göre, pazartesi günü açıklanacak tasarruf tedbirleri kapsamında yatırımların yavaşlatılması ve kamuda alımların azaltılması gibi düzenlemeler yer alacak.

Enflasyonun düşmesi ve Türkiye ekonomisinin yeniden kalkınması için birçok önlem ve tedbir alınmaya devam ederken tasarruf tedbirlerinin aynı zamanda kamuda işe girmek isteyenleri de etkileyeceği açıklandı.

Belgeye göre diğer önlemler arasında 'hükümet tarafından kullanılan araç ve mülklerin satın alınması ve kiralanmasının durdurulması' yer alıyor. Ayrıca kamu sektöründe işe alımlarda kesintiler yer alacak. Ayrıca yabancı delegasyonlar için sosyal etkinliklerde kesintiler de tasarruf tedbirleri kapsamına alınacak.