Meteoroloji açıkladı! O iller sağanak yağış etkisine girecek: Başkent için özel uyarı

Meteoroloji açıkladı! O iller sağanak yağış etkisine girecek: Başkent için özel uyarı
Türkiye'de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen son dakika açıklamalarına göre birçok şehirde şiddetli yağmurların yolda olduğu ve birkaç gün boyunca da gök gürültülü yağışların etkili olacağı ifade edildi.5...

Türkiye'de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen son dakika açıklamalarına göre birçok şehirde şiddetli yağmurların yolda olduğu ve birkaç gün boyunca da gök gürültülü yağışların etkili olacağı ifade edildi.

5 günlük hava durumu da Meteoroloji tarafından duyuruldu.

ANKARA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radarından alınan verilere göre; bu akşam 20:30-23:00 saatleri arasında Ankara'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

29.04.2024 20.30-29.04.2024 23.00

İÇ KESİMLERDE BEKLENEN ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR

Yapılan son değerlendirmelere göre; 30.04.2024 Salı günü İç Anadolu (Ankara, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir, Çankırı ve Yozgat), Doğu Akdeniz’in iç kesimleri (Adana’nın kuzeyi, Mersin’in iç kesimleri, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri) ile Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

30.04.2024 12.00-30.04.2024 23.00

30 NİSAN HAVA DURUMU

30 Nisan 2024 Salı tarihli hava durumuna baktığımızda Akdeniz'in batı kesimleri ile Ege'nin kuzey kesimleri haricinde diğer tüm illerde şiddetli yağmur beklendiği görülüyor. İşte 30 Nisan 2024 haritalı hava durumu ve şiddetli yağış beklenen yerler:

1 MAYIS HAVA DURUMU

1 Mayıs tarihli hava durumunda ise şiddetli yağışların ülke genelinde devam ettiği görülüyor. Yağışlar gök gürültülü şekilde olacak ve 30 Nisan'a göre hava sıcaklıkları da kademeli şekilde düşmeye başlayacak. İşte 1 Mayıs hava durumu:

2 MAYIS HAVA DURUMU

2 Mayıs tarihli hava durumunda ise Ege Bölgesi ile Akdeniz'in batı kesimlerinde parçalı bulutlu havanın etkili olacağı, diğer illerde sıcaklıkların bir miktar daha düşeceği ve gök gürültülü yağışların etkili olacağına yer verildi.