150 bin TL evlilik kredisinin hesaplara yatacağı tarih açıklandı

150 bin TL evlilik kredisinin hesaplara yatacağı tarih açıklandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından bugün yapılan açıklamalara göre faizsiz evlilik kredisinin hesaplara yatacağı tarih açıklandı. 6 Şubat 2023 depremlerinden etkilenen bölgeler olan Adıyaman,...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından bugün yapılan açıklamalara göre faizsiz evlilik kredisinin hesaplara yatacağı tarih açıklandı. 6 Şubat 2023 depremlerinden etkilenen bölgeler olan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'in İslahiye ile Nurdağı ilçelerinde evlenecek çiftler için sağlanan 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150 bin TL tutarında ki faizsiz kredi desteği ödemeleri Mayıs ayı içerisinde hesaplarda olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yapılan açıklamalarda Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanı Janos Csak'ın katılımıyla düzenlenen Türkiye ile Macaristan'ın Aile Yapısının Güçlendirilmesine Yönelik Özgün Yaklaşımlar Paneli'nde konuştu.

Faizsiz evlilik kredisinin ödeme tarihini açıklayan Bakan Göktaş'ta Aile ve Gençlik Fonu kapsamında da, 6 Şubat 2023'teki depremlerden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'in İslahiye ile Nurdağı ilçelerinde evlenecek çiftlere sağlanan 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150 bin lira tutarındaki faizsiz kredi desteğinin ödemeleri Mayıs ayı içinde gerçekleştirileceğini ifade etti.

BAŞVURULARI KABUL EDİLEN GENÇLERİN HESAPLARINA YATACAK

Bakan Göktaş, Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanı Janos Csak'ın katılımıyla düzenlenen Türkiye ile Macaristan'ın Aile Yapısının Güçlendirilmesine Yönelik Özgün Yaklaşımlar Paneli'nde konuştu. Bakan Göktaş yaptığı açıklamada, sıfır faizli 150 bin TL'lik evlilik kredisi başvurusu kabul edilen gençlere ödemelerin Mayıs ayı içerisinde yapılacağını duyurdu.

EVLİLİK KREDİSİ NEDİR?

Evlilik hazırlığı yapan genç çiftlere verilecek evlilik kredisine başvurular 15 Şubat 2024 tarihi itibariyle başladı. Uygulamayla birlikte başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150.000 TL tutarında faizsiz kredi desteği sağlanacak.