8 Yıllık İnşaat Devi İflas Ettiğini Açıkladı

8 Yıllık İnşaat Devi İflas Ettiğini Açıkladı
Ülke geneli etkili olan ekonomik kriz şirketleri iflasa sürüklerken bu süreçte de Diyarbakır'da 2016 yılında kurulan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bir süre önce konkordato ilan etti.Daha öncesinde yurt dışında...

Ülke geneli etkili olan ekonomik kriz şirketleri iflasa sürüklerken bu süreçte de Diyarbakır'da 2016 yılında kurulan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bir süre önce konkordato ilan etti.

Daha öncesinde yurt dışında inşaat faaliyetleri olan Bursalı 33 yılık Türk şirketi Taham İnşaat iflas açıklarken, ekonomik dar boğazı da bir türlü aşamayan şirket yöneticileri bu süreçte kara kara düşünürken Diyarbakır Asliye Ticaret Mahkemesi şirketin iflas ettiğine karar verdi.

Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi Diyarbakır’da ikamet harici fabrika, atölye, hastane, okul, otel, işyeri, mağaza, lokanta, kapalı spor tesisi, cami, kapalı otopark, tuvalet gibi yapılar inşa ediyordu.

Şirket Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının 2 yıl önce açtığı ihaleyi kazanmıştı. Bakanlık Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Saçaklızade (Fatih) Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tünel Kalıp Sistemiyle 113 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketiyle 11.11.2020 tarihinde sözleşme imzaladı. İşin yaklaşık maliyetli 24 milyon 470 bin TL olarak belirlenmişti.