Açıklama yapıldı! Elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi belli oldu

Açıklama yapıldı! Elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi belli oldu
Türkiye'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın katılmış olduğu televizyon programında Mayıs ayında da elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağı ifade edilirken sosyal açıdan desteklenmesi gereken...

Türkiye'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın katılmış olduğu televizyon programında Mayıs ayında da elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağı ifade edilirken sosyal açıdan desteklenmesi gereken gruplara dair de doğal gaz desteğinin süreceği de ifade edildi.

NTV canlı yayında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye ekonomisine dair önemli açıklamalarda bulundu.

BAKAN BAYRAKTAR AÇIKLADI

Bakan Bayraktar, ücretsiz doğal gaz desteğiyle ilgili de önemli bilgiler verdi. "Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz,

87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğal gazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil.

Gabar'da biz 100 bin varile ulaştığımızda, bugünkü petrol fiyatlarıyla konuşursak, 3 milyar dolarlık ekonomik bir büyüklüktür. Biz bunu ithal etmiyoruz, ülkemizde kalıyor," dedi.

Somali, özellikle deniz tarafında ciddi petrol rezervi olduğunu düşündüğümüz alanlarda önemli bir anlaşma imzaladık. Somali ile hedefimiz 2024 yılı bitmeden biz orada tespit ettiğimiz bir lokasyonda sismik çalışmaya başlayacağız. 2025 yılında keşif amaçlı bir derin deniz sondajını yapmayı hedefliyoruz." ifadelerine yer verdi.