Elektrikli Renault 5 E-Tech Türkiye'de! İşte özellikleri ve fiyat listesi

Elektrikli Renault 5 E-Tech Türkiye'de! İşte özellikleri ve fiyat listesi
Türkiye'de Fransız markası Renault tarafından ucuza elektrikli araç geliyor. Gelen haberlere göre de 20 bin euro civarında fiyatla yurt dışında satılan Renault 5 E-Tech için de Türkiye fiyat listesi ve gelecek donanımları da araştırılma...

Türkiye'de Fransız markası Renault tarafından ucuza elektrikli araç geliyor. Gelen haberlere göre de 20 bin euro civarında fiyatla yurt dışında satılan Renault 5 E-Tech için de Türkiye fiyat listesi ve gelecek donanımları da araştırılma konusu oldu.

Otomotiv gazetecisi Murat Tosun tarafından gelen son dakika açıklamalarına göre de dışı Renault içerisi ise Dacia olan Renault 5 E-Tech kısa sürede de ülkemize gelecek. 110 kW güç üreten 148 beygir gücünde ki motora da sahip olan otomobilin de 400 km'ye kadar da menzil sunacağı belirtildi.

RENAULT 5 E-TECH FİYAT LİSTESİ

Gazeteci Tosun yaptığı açıklamada aracın KDV dahil olarak 25 bin euro civarında Türkiye'de satılacağı ifade edildi. TL karşılığı olarak 900 bin TL'ye yakın fiyat çıkan aracın da ülke genelinde de gelecek vergilerle birlikte 1 milyon TL üstüne çıkması bekleniyor.

Otomotiv gazetecisi yaptığı açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verdi:

"20 bin Euro'ya elektrikli otomobil mi olur?

Evet, olur. KDV dahil 25 bin Euro'nun altında bir fiyatı olan Renault 5 E-Tech yola indi.

Renault 5 E-Tech 110 kW güç (148 HP), 400 km’ye kadar WLTP menzili sunacak.

Türkiye satış tarihi ilk çeyrek olacak"

ARAÇTAN İLK GÖRÜNTÜLER
Otomobilin ön yüzüne bakıldığında kullanıcıları Renault logosu karşılarken bagajına da oldukça az yer verilen de aracın görüntüsü beğenilirken içerisinde ki direksiyonda ise kullanıcıları Dacia logosu karşılıyor.