TOKİ'den 2024 yılı yeni konut satışları başlıyor! Aylık 7500 TL taksitle 2+1 ev sahibi olabileceksiniz

TOKİ'den 2024 yılı yeni konut satışları başlıyor! Aylık 7500 TL taksitle 2+1 ev sahibi olabileceksiniz
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bünyesinde yer alan Emlak Müzayede tarafından gelen açıklamalara göre kısa süre içerisinde birçok ilde yeni konut satışları gelecek. Yeni gelecek konutlarla birlikte de artık vatandaşlar ev sahibi...

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bünyesinde yer alan Emlak Müzayede tarafından gelen açıklamalara göre kısa süre içerisinde birçok ilde yeni konut satışları gelecek. Yeni gelecek konutlarla birlikte de artık vatandaşlar ev sahibi olabilecek. Peki konut satışları nereden nasıl gerçekleşecek araştırılıyor.

AÇIK ARTIRMAYLA KONUTLAR SAHİBİNİ BULACAK

Emlak Müzayede aracılığıyla yayınlanan duyurulara da bakıldığında TOKİ konutlarının satışları dönem dönem gerçekleştirilirken yapılan satışlada da vatandaşlardan belirli bir peşinat istenirken peşinat çıkarıldıktan sonra kalan para da taksitlere bölünüyor.

Konutlara başvuracak olan vatandaşların da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. 18 yaşını geçen tüm gerçek ve tüzel kişilikler söz konusu konutlara başvuru yapabilecek. Bu şartlar Emlak Müzayede aracılığıyla yapılacak satışlar içindir.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranacaktır.

- Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.- Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

- Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır

TOKİ KONUT FİYATLARI

TOKİ tarafından satışa çıkacak olan 2+1 konutların 7 bin 500 TL'den başlayan taksitlerle vatandaşlara satılması bekleniyor.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Geçtiğimiz gün yayınlanan ilk TOKİ duyurusu sonrası bugün Emlak Müzayede bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

"Bir müzayede hikayesi…

Siz de yatırım fırsatlarını kaçırmamak için Türkiye’nin en büyük gayrimenkul müzayede şirketi Emlak Müzayede’yi takip edin"

Emlak Müzayede'den gelen açıklamada kısa süre içinde TOKİ konut satışı yapılacağı görülüyor. İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Antalya başta olmak üzere hemen hemen tüm illerde konut satışı olacak.