Türk-İş'ten asgari ücret açıklaması

Türk-İş'ten asgari ücret açıklaması
Türkiye'nin işçi sendikası olan TÜRK-İŞ tarafından bugün genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu.Atalay yaptığı açıklamada, "Enflasyonu durdurmadan, tabiri caizse küpün altını kapatmadan...

Türkiye'nin işçi sendikası olan TÜRK-İŞ tarafından bugün genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Atalay yaptığı açıklamada, "Enflasyonu durdurmadan, tabiri caizse küpün altını kapatmadan küpün üzerine istediğiniz kadar suyu doldurun, kısacası parayı verin paranın bir hükmü kalmıyor. Bunun için biran evvel küpün altını kapatmak lazım, enflasyonu durdurmak lazım

Enflasyonu durdurmadan, tabiri caizse küpün altını kapatmadan küpün üzerine istediğiniz kadar suyu doldurun, kısacası parayı verin paranın bir hükmü kalmıyor. Bunun için biran evvel küpün altını kapatmak lazım, enflasyonu durdurmak lazım. Ondan sonra da toplumun alım gücünü belirli bir noktaya çekmek lazım.

Bu programda ana gündemimiz vergi olacak. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınması lazım. İşçiler ocak ayında aldığı ücreti iki ay sonra vergi kesintileri nedeniyle alamıyor. Bununla ilgili bir düzenlemeye ihtiyaç var. Bu işçiyi de memuru da ilgilendiriyor. Sene başında alınan 20 bin lira, sene sonunda 16 bin liraya düşüyor. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok.

Bu toplantıda, sendikalar, sivil toplum örgütleri olarak sıkıntılarımızı bir daha Sayın Cumhurbaşkanına anlatırız. İşçiyi, emekliyi, taşeron işçisini, asgari ücretliyi, fakiri güldürmeden bu ülkede barışı sağlamamız mümkün değil." dedi.