Patiswiss Olayı Nedir, Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Kimdir ?

Patiswiss Olayı Nedir, Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Kimdir ?
Sosyal medyanın gündemine son dakika haberi olarak düşen ve herkesin merak ettiği Patiswiss olayı hakkında merak edilenleri detayları ile birlikte bu yazımızda ele aldık.

Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, LinkedIn üzerinden küflü çikolata paylaşımı yapan bir tüketiciyi tehdit ettiği cümleler sosyal medyanın gündemine düştü. Sosyal medya kullanıcılarının merak ettiği ünlü patron hakkında merak edilenleri ve olayı detayları ile birlikte bu yazımızda ele aldık.

Patiswiss Olayı Nedir ?

İşten çıkarma olayları gündemde iken bir müşteri tarafından çikolata firmasının CEO'suna şu mesajlar atıldı;

Elif U. LikedIn hesabından Patiswiss firmasının CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nu da etiketleyerek şu paylaşımda bulundu:

"Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. üstelik son tüketim tarihine daha var Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var"

Tunaoğlu ise bu paylaşıma, ürünlerinin küflenmeyeceğini savunarak sert bir dille cevap verdi:

"Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim :) Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın... Bir de LinkedIn’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka karalama, marka değeri düşürme vsden neler isteyeceğinden herkes habersiz :):) Ayrıca!!!! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasında ki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim…"

Tunanoğlu paylaşımında şunları yazarak özür diledi:

Valla büyük yanlış anlaşılma mı oldu, ben mi yanlış anlattım bilmiyorum. Ama çok özür dilerim sizi de meşgul ettiğim için. Beni biliyorsunuzdur bence. Tek demek istediğim ürünün herkes arkasında bize gönderseniz çözerdik, markaya zarar verecek bir posta gerek yoktu derken... İmla bilgimin gücü de eklenince ben vermişim gibi duruyor. Neyse bizim avukatlar benim içinde bir şeyler düşünecektir. Sonuçta yönetim kurulu ile yönetiyoruz şirketi Razıyım sorun yok. Tek derdim en iyi ürün en iyi fiyat. Son nefesime kadar vazgeçmeyeceğim. Gıda dışı markalarım, girişimlerim dahil. Sevgilerimle.

Şimdiden imla ve yazım yanlışlarım için özür dilerim, sosyal medya uzananlarımın mesai saatleri dışında çalıştırmak istemiyorum:( Zaten olanlara eminim çok üzüldüler. Düzelteceklere, bana koşulsuz, ücretsiz eğitim vereceklere de teşekkür ediyorum.

Elif Aslı Yıldız Kimdir ?

Elif Aslı Yıldız, girişimci ruhunu ve vizyonunu kullanarak sıradan bir pastaneyi uluslararası bir çikolata markasına dönüştüren ilham verici bir hikaye. Ankara'da 200 metrekarelik mütevazı bir işletme olarak başlayan Patiswiss, bugün 35 ülkeye çikolata ihraç eden bir dev haline geldi.

Elif Aslı Yıldız'ın eşi Sinan Tunaoğlu ise Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.