Uyarı Sonrasında Deprem Oldu! Tokat'ta 5,6 Büyüklüğünde Deprem

Uyarı Sonrasında Deprem Oldu! Tokat'ta 5,6 Büyüklüğünde Deprem
Sismik sarsıntı araştırma derneği Türkiye'de batı ve orta şeritte depremler olacağını açıklamasının ardından Tokat'ta deprem meydana geldi.
Tokat'da dün gece meydana gelen depremin ardından kent bir kez daha sallandı. 5.6 büyüklüğündeki depremde bazı köylerde evlerin yıkıldığı ve araştırma çalışmaların devam ettiği duyuruldu.

Dün gece de aynı bölgede deprem yaşanırken AFAD bu bölgede, Sulusaray ilçesi merkezli meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.6 olarak ölçtü. Depremin derinliği ise 5.9 kilometre olarak ölçüldü. Depremin meydana geldiği nokta yüzeye yakın olması nedeni ile deprem daha şiddetli hissedildi.

Tokat Sulusaray Belediye Başkanı Davut Kılıç, yaptığı ilk açıklamada kentte can kaybı olmadığını, iki minarenin hasar gördüğünü Buğdaylı köyünden ise yıkılan evler olduğuna dair haberler olduğunu söyledi.

İçişleri Bakan Ali Yerlikaya Tokat'ta Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin hemen ardından yaptığı açıklamada Tokat halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek Tokat valiliğinin AFAD ve ilgili kurumların saha çalışmasına başladığını bildirdi.