Adalet Bakanı açıkladı! 124 yeni mahkeme

Adalet Bakanı açıkladı! 124 yeni mahkeme
Türkiye'de bugün Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yargının etkinliği ve verimliğinin de daha da artırılması adına çalışmaya devam ettikleri ifade edildi.BAKAN AÇIKLADIMahkemelerde ihtisaslaşmanın...

Türkiye'de bugün Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yargının etkinliği ve verimliğinin de daha da artırılması adına çalışmaya devam ettikleri ifade edildi.

BAKAN AÇIKLADI

Mahkemelerde ihtisaslaşmanın sağlanması, vatandaşların adalet hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması ve yargılamaların makul sürede sonuçlanmasını amaçladıklarını ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

"Biri deprem bölgemizde 4 bölge idare mahkemesinde 10 idari dava dairesi, 3'ü deprem bölgemizdeki 6 mahalde 44 idare ve vergi mahkemesi, 18'i deprem bölgemizde 57 mahalde aile, asliye ticaret, iş, tüketici mahkemeleri ile infaz hakimliği olmak üzere 70 mahkeme kurduk. Yeni kurulan 124 mahkememiz, milletimize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olsun."

AÇILAN YENİ MAHKEMELER

X hesabından yaptığı paylaşımda Tunç, "Yargının etkinliğinin ve verimliliğinin daha da artırılması için çalışmaya devam ediyoruz. Mahkemelerde ihtisaslaşmanın sağlanması, vatandaşlarımızın adalet hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması ve yargılamaların makul sürede sonuçlanması amacıyla;  1’i deprem bölgemizde 4 bölge idare mahkemesinde toplam 10 idari dava dairesi,  3’ü deprem bölgemizde 6 mahalde toplam 44 idare ve vergi mahkemesi,  18’i deprem bölgemizde 57 mahalde aile, asliye ticaret, iş, tüketici mahkemeleri ile infaz hâkimliği olmak üzere toplam 70 mahkeme kurduk. Yeni kurulan toplam 124 mahkememiz, milletimize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.